A felépülés útjai – függőségekről másképpen
„A probléma nem a drog, hanem az ember.”- Dr. Bayer István professzor (1923-2016)
Arra hívjuk a kedves hallgatókat, hogy nézzünk be együtt a stigma mögé, hogy feltárulhasson előttünk egy, mindannyiunkhoz nagyon is közeli érzékeny, emberi világ. A szenvedélybetegséget nevezik a tagadás betegségének is, amely tagadás működik az egyén, a család, a társadalom, az egészségügyi ellátórendszer, de még a hatalom szintjén is. Mire számíthatnak ilyen körülmények között az érintettek, családtagjaik, barátaik? Mit tehetünk egymásért, magunkért? Mit jelent az, hogy családi betegség? Hogy jön ide a hagyományos kultúra hiánya? Mit jelent az, hogy a probléma az ember?
Nos, hát erre az izgalmas felfedező utazásra hívjuk Önöket, amelynek során jobban megérthetjük ezt a betegséget, és végre valahára talán nem akadályoznak minket tévhitek vagy félelmeink a segítség kérésben és –nyújtásban.
Azért vállalom fel ezt a témát, mert nem csak addiktológiai konzultáns, hanem felépülő társfüggő is vagyok, szenvedélybeteg család felnőtt gyermeke. Számomra a felépülés egy élethosszig tartó izgalmas utazás. Sem a múltam, sem a jelenem nem cserélném el senkivel, mert bár hiányok nyomán lettem kereső ember, de ezen az úton jutottam sok-sok kincshez és ahhoz a tapasztaláshoz, hogy mindig lehet jobb az életem.
Vendégeinkkel a felépülés különböző útjairól fogunk mesélni.