2016-11-03 21 óra
2016-11-03 22 óra Szerelmi kapcsolat, intimitás: Péter és Piroska együtt járnak, együtt szerelmeskednek, s ezt Péter lefotózza, videózza. Jólesően nézik vissza később. Összevesznek, s Péter azonnal a facebookra felteszi a videókat.
Kellemetlen? Botrányos? Megalázó?
Zaklatások sorozata; sírások, fogadkozások, megbánások…, de a fájdalom megmarad. A bizalom elszáll.
Nevelőotthonban zsebpénzért szexeltek gyerekek a nevelőkkel – írták, adták hírül hírportálok.
Hogy működik a nyilvánosság, a védelem a gyerekotthonokban, nebvelő intézményekben?
Erőszak, bántalmazás, visszaélés – szexuális indíttatásból.
Családon belül, gyermekvédelmi intézményben, iskolában zaklatják a felnőttek a kiszolgáltatott gyerekeket, fiatalokat.
A zaklató felnőttek hatalmi és érzelmi függésben tartják a gyerekeket.
Osztálytársak, iskolatársak kegyetlenkednek egymással.
Sok kérdés, sok történet mentén Mészáros Andrea pedagógus, szociológus, gyermekvédelmi szakember hozza képbe Verebes István műsorvezetőt és Vályi Gábor szerkesztőt.
2016-10-27 21 óra
2016-10-27 22 óra Viszonyok…
Sajtó által sújtott állapotban meghatározó-e a személyes érintettség?
A demokratikus ellenzék-érzés felismerhető most…?
Film, tévé, rádió, internet – sokszínűségben is egy irányban.
Addig jó, míg…
Klubrádió, klubérzés? – bent is, meg kint is.
A média egyik “csöndes”, eredményes és hatékony “tüske a köröm alatt” személyisége, Pálinkás Szűts Róbert igyekszik képbe hozni Verebes István műsorvezetőt és Vályi Gábor szerkesztőt.
( A 2016.10.13-i adás ismétlése )
2016-10-20 21 óra
2016-10-20 22 óra Nem vagyok képben – Verebes István műsora, akit ma Rékai Gábor helyettesít. Tehát: FELNŐTTEKRŐL, FELNŐTTEKNEK!
Ciklikus életmód, ciklikus szerepek.
Két hétig nőként, két hétig anyaként. Ingajáratban Németország és Budapest között.
Háromszögekben éli életét:
– ő, volt párja, s közös gyerekük
– ő, volt párja, s jelenlegi párja
– ő, jelenlegi párja, s a gyerek.
Egyéni és családi sorsok, személyes kapcsolódások.
Személyes indíttatás vagy szakmai továbblátás? Magán-napközi, s ami körülötte lehetett.
Személyes és szakmai szerepek. Személyes és szakmai intimitások mentén Dóra igyekszik képbe hozni Rékai Gábor műsorvezetőt és Vályi Gábor szerkesztőt.
2016-10-13 21 óra
2016-10-13 22 óra Viszonyok…
Sajtó által sújtott állapotban meghatározó-e a személyes érintettség?
A demokratikus ellenzék-érzés felismerhető most…?
Film, tévé, rádió, internet – sokszínűségben is egy irányban.
Addig jó, míg…
Klubrádió, klubérzés? – bent is, meg kint is.
A média egyik “csöndes”, eredményes és hatékony “tüske a köröm alatt” személyisége, Pálinkás Szűts Róbert igyekszik képbe hozni Verebes István műsorvezetőt és Vályi Gábor szerkesztőt.
2016-10-06 21 óra
2016-10-06 22 óra FELNŐTTEKRŐL, FELNŐTTEKNEK
Hogyan…? Nincs felelős?
Hogy lehet belecsavarodni az alkoholizmusba? Hogy lehet kicsavarodni belőle?
Hogyan gondolkodik az alkoholista, s hogyan a családja?
Az alkoholizmus betegség. Felismerhető tünetei vannak, testi és lelki tünetekben jelentkezik.
Az alkoholizmus fogalmához a szociális helyzet károsodása is társul, mely a függőségben lévők, illetve családjuk életében jelentkezik.
Az alkohol rendszeres fogyasztása akkor minősül betegségnek, ha az alkoholizmus testi, lelki és szociális tünetei már kimutathatóak.
Az alkoholizmusról érintett beszélgetőtársakkal kerül képbe kerülni Verebes István műsorvezető és Vályi Gábor szerkesztő.
2016-09-29 21 óra
2016-09-29 22 óra Miért???!!!
A halmozott írásjelek nem véletlenek.
A felfoghatatlan, a megmásíthatatlan, a vég.
Önként eldobni az életet? Hogyan, miért? Megfontoltan? Tudatosan? Más állapotban? Az ösztönök legyőzése? Magyarországon miért többen?
Istenem! Annyi a miért? Feldolgozhatatlan.
Öngyilkosságról szakszerűen? Lehetetlen, de Verebes István, Nagy Gabriella klinikai szakpszichológus és Dr. Zonda Tamás megpróbálja.
Csak felnőtteknek! – ezt ajánlja a szerkesztő, Fodor János
2016-09-22 21 óra
2016-09-22 22 óra A hazai drogpiacon az utóbbi években drámai mértékű változás zajlott le. Új pszichoaktív szerek jelentek meg és a okoztak tragikus méretű drogrobbanást a fővárosban és vidéken egyaránt. A drogmegelőző programok megszüntetése, a droghasználók megbélyegzése és kizárása az amúgy is hiányos ellátórendszerből olyan helyzetet teremtett, amely sok esetben a közegészségügyi katasztrófa képét vetíti előre és amelynek következtében a magyarországi droghelyzet a nyolcvanas évek végéhez hasonlóan újra ismeretlen és rejtett problémaként áll előttünk. Az egyéni és társadalmi felépülés lehetőségeiről, az örömforrások használatának mértékletes formáiról, az álszent drogpolitikáról és a magára hagyott magyar társadalom alkohol- és drogfogyasztásáról a Kék Pont munkatársaival, Békési Tímea addiktológiai konzultánssal és Dávid Ferenc biopolitikai szakértővel beszélget Verebes István, színész, rendező, aki – mert nem ez a szakmája – ahogy mondani szokták nincs képben. De kíváncsi, még mindig. A szerkesztő, Fodor János meg segít neki. 🙂
( A 2016.09.08-i adás ismétlése )
2016-09-15 21 óra
2016-09-15 22 óra Tudják?
Becslések szerint ma Magyarországon, 400.000 (!!!) olyan, már szakember segítségére szoruló nő van, aki családon belüli erőszak áldozata lett! A „családban” ennél több nőt aláztak, vertek, követtek el rajta erőszakot, de majdnem félmillió azoknak a száma, akik már ellátásra, gyógyításra szorulnának!
Arról még becsült adatom sincs, hogy hány gyereket vernek, kínoznak, aláznak nap-nap után.
Mire várunk? Mit tesz a politika? Mit teszünk mi férfi társaim, hogy ez ne maradjon így?
A szerkesztő Fodor János és a műsorvezető Verebes István a szakértő Betlen Anna segítségével megpróbál a szó erejével nem csak szégyenkezni, mások helyett!
Tegyen Ön is valamit! És hallgassa a Rádió Bézst!
2016-09-08 21 óra
2016-09-08 22 óra A hazai drogpiacon az utóbbi években drámai mértékű változás zajlott le. Új pszichoaktív szerek jelentek meg és a okoztak tragikus méretű drogrobbanást a fővárosban és vidéken egyaránt. A drogmegelőző programok megszüntetése, a droghasználók megbélyegzése és kizárása az amúgy is hiányos ellátórendszerből olyan helyzetet teremtett, amely sok esetben a közegészségügyi katasztrófa képét vetíti előre és amelynek következtében a magyarországi droghelyzet a nyolcvanas évek végéhez hasonlóan újra ismeretlen és rejtett problémaként áll előttünk. Az egyéni és társadalmi felépülés lehetőségeiről, az örömforrások használatának mértékletes formáiról, az álszent drogpolitikáról és a magára hagyott magyar társadalom alkohol- és drogfogyasztásáról a Kék Pont munkatársaival, Békési Tímea addiktológiai konzultánssal és Dávid Ferenc biopolitikai szakértővel beszélget Verebes István, színész, rendező, aki – mert nem ez a szakmája – ahogy mondani szokták nincs képben. De kíváncsi, még mindig. A szerkesztő, Fodor János meg segít neki. 🙂